2-1 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ στον πρώτο ημιτελικό για το Κύπελλο

Ανοιχτούς λογαριασμούς διατηρούν Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ για το Κύπελλο.

2-1 έληξε ο πρώτος αγώνας στο γήπεδο «Καραϊσκάκης», με του ερυθρόλευκους να προηγούνται με 2-0 μέσα σε 3 λεπτά όταν στο 8ο λεπτό ο Ντομίγκεζ άνοιξε το σκορ και στο 11ο λεπτό ο Φουστέρ έκανε το 2-0.

Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και στο 31ο λεπτό σημείωσε γκολ με τον Αθανασιάδη, γράφοντας το τελικό σκορ.

Αμέσως μετά το γκολ του ΠΑΟΚ, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Στοχ, ο οποίος ενεπλάκη σε συμπλοκή παιχτών των δύο ομάδων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός: Μέγιερι, Μανωλάς, Μαρκάνο, Σαλίνο, Χολέμπας, Εντινγκά (46’ Σάμαρης), Μανιάτης (67’ Πέρες), Τσόρι, Κάμπελ, Φουστέρ (80’ Σαβιόλα), Βαλντέζ

Στον πάγκο: Ρομπέρτο, Παπαδόπουλος, Βούρος και Σαλιάκας.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Νάτχο (75’ Κατσουράνης), Στοχ, Κάτσε, Σκόνδρας, Βίτορ, Ινσαουράλδε, Τζαβέλλας, Βούκιτς (44’ Λούκας), Λίνο (68’ Σαλπιγγίδης), Αθανασιάδης

Στον πάγκο: Γιακουμής, Κουλούρης, Σπυρόπουλος και Κίτσιου.

Π.Ε.Ι. Λεωφορείου              Π.Ε.Ι. Φορτηγού                                    Kαταστατικό                          ΚΟΚ     Συνδικάτου ΟΑΣΑ