Γιουρόπα Λιγκ: Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε με 6-0 τη Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ και πήρε την πρόκριση

Ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός στην Τούμπα, όπου συνέτριψε με σκορ 6-0 τη Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ, από την οποία είχε χάσει με 2-1 στην Κροατία.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με πίεση ψηλά κατάφερε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Λούκας να κάνει το 1-0, παίρνοντας σκορ πρόκρισης.

Το γκολ απέβαλλε το άγχος από τους παίκτες του «δικέφαλου» και έτσι στο 7ο λεπτό, με ψύχραιμο πλασέ ο Μακ, έκανε το 2-0, ενώ στο 14′ ο Πέλκα έγραψε το 3-0.

Στο 34ο λεπτό με προσωπική του ενέργεια, ο Κίτσιου, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 ενώ στο 2ο ημίχρονο, γράφτηκε ο επίλογος της μεγαλειώδους νίκης του ΠΑΟΚ, με αυτογκολ στο 57′ από τον Μρσέλα και το δεύτερο γκολ του Μακ στο 83ο λεπτό.

Πλέον ο ΠΑΟΚ περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον τρίτο προκριματικό γύρο, από το νικητή της αναμέτρησης Σπαρτάκ Τρνάβα ή Λίνφιλντ.